Kalite Danışmanlığı Konusunda Hangi Hizmetleri Veriyoruz?

Firmamız aşağıdaki kalite yönetim sistemlerinin kurulması, ilgili projelerde işletilmesi ve müşteri firmanın tüm personelinin TSE’den gelecek denetime tam olarak hazır hale getirilmesi konularında danışmanlık hizmeti vermektedir:
KYS Danışmanlığı
KYS Danışmanlığı

 • TS ISO/IEC 15408 CC Ortak Kriterler
 • TS ISO/IEC 15504 SPICE
 • Yazılımlarda Yerli Malı Belgesi
 • TS ISO/IEC 12207 Yazılım Yaşam Döngüsü Süreçleri
 • ISO/IEC 25051 Yazılım Kalitesi
 • Kripto (TS ISO/IEC 19790-24759)
 • TS EN ISO 17025 – Akreditasyon
 • TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri
 • SOME (Siber Olaylara Müdahele Ekibi) Kurulumu
 • Temel Seviye Güvenlik Belgelendirmesi  (1st Level Security Certification – TSGB)
 • TS EN ISO 9001

Kalite Danışmanlığı Konusunda Nasıl Bir Yol Haritası İzliyoruz?

Yönetim Sistemlerinin kurulması, işletilmesi ve denetime hazır hale gelinmesi için aşağıdaki adımlar izlenir:

Adım 1. Analiz (Gap Analysis): Müşteri firmanın, yazılım geliştirme sürecini ve yönetim sistemini kullanma olgunluğu tespit edilir. Tüm eksiklikler tespit edilerek, Gap Analysis Report oluşturulur.

Adım 2. Yol Haritası: Kalite Yönetim Sistemi kurulması, işletilmesi ve denetime hazır hale gelinmesi için bir yol haritası oluşturulur. Bu yol haritasında, firmamızın danışmanı, müşteri firmadaki teknik ve idari sorumlular, çalışma takvimi, yapılacak işler belirlenir.

Adım 3. Kalite Yönetim Sisteminin Kurulması: Danışmanımız, yol haritasında belirtilen zamanlarda, müşteri firmayı ziyaret eder ve teknik ve idari ekip ile birlikte çalışarak Kalite Yönetim Sistemi için gerekli dokümantasyonun (görev tanımları, prosedürler, süreçler, talimatlar, standartlar, şablonlar, formlar) oluşturulmasını sağlar.

Adım 4. Kalite Yönetim Sisteminin Tanıtılması: Danışmanımız, Kalite Yönetim Sistemi kurulduktan sonra, seçilen projenin tüm ekibi için bir eğitim düzenleyerek, proje ekibinin görev tanımları, prosedürler, süreçler, talimatlar, standartlar, şablonlar ve formlar hakkında bilgilendirilmesini sağlar.

Adım 5. Kalite Yönetim Sisteminin İşletilmesi: Danışmanımız, seçilen projede, sistemin süreçlerde belirtildiği şekilde işletilmesini sağlar. Bunun için; tüm proje ekibinin, yazılım geliştirme adımlarını, prosedürler, süreçler, talimatlar ve standartlarda belirtilen şekilde uygulaması, proje dokümanlarını ve formlarını şablonlarda ve formlarda belirtilen şekilde üretmesi sağlanır.

Adım 6. Denetime Hazırlık: Danışmanımız; firma içerisinde 2 defa dış denetim yaparak, TSE denetiminin provalarını gerçekleştirir ve firmanın TSE denetimine tam olarak hazırlıklı olmasını sağlar.

Diğer Hizmetlerimiz Nelerdir?

YKC Grup Bilişim, uzman kadrosu ile müşterilerine aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

İhtiyaç duyduğunuzda, biz hizmete hazırız.

Eğer siz de, iş verimliğinizi ve karlılığınızı arttırmak, maliyetlerinizi azaltmak, rakipleriniz arasında rekabet avantajı sağlamak, şirketinizin bilgi ve yetkinlik seviyesini arttırmak, kurumsal bir kimlik kazanarak şirketinizin güvenirliğini, saygınlığını ve değerini arttırmak istiyorsanız, bize ulaşın. İhtiyaç duyduğunuz her an, sizlere hizmet sunmaya hazırız.