İnsan Kaynakları Danışmanlığı

YKC Grup Bilişim, Türkiye İş Kurumu’nun 1744865 numaralı izin belgesi ile İnsan Kaynakları Danışmanlık Faaliyeti gösteren bir Özel İstihdam Bürosu‘dur.

Bilgi Teknolojileri sektöründe; uzman, orta ve üst düzey rollerde, altın ve beyaz yaka pozisyonları için işe alım ve headhunting konularında insan kaynakları (İK) hizmeti vermekteyiz.

insan kaynakları danışmanlığı
İnsan Kaynakları Danışmanlığı

 • Genel Müdür, Projeler Direktörü, Ar-Ge Direktörü, Yazılım Mühendisliği Direktörü vb. üst düzey yönetici pozisyonları
 • Proje Yöneticisi, Takım Lideri, Test Yöneticisi vb. orta düzey yönetici pozisyonları
 • Yazılım Mimarı, Yazılım Geliştirme Uzmanı, Yazılım Test Uzmanı, İş Analisti vb. uzman pozisyonları

10 Adımlık İnsan Kaynakları İşe Alım Sürecimiz

Adım 1: Sözleşme. Firmamız ile müşterimiz arasında hizmet sözleşmesi imzalanır.

Adım 2: Pozisyon analizi. İnsan Kaynakları Uzmanımız, müşteri ile görüşerek, aranan pozisyonun detaylarını tam olarak belirler.

Adım 3: Aday Arama. İnsan Kaynakları Uzmanımız, mevcut veritabanımızı ve kariyer platformlarını (Kariyer.net, SecretCV, Linkedin) kullanarak pozisyona uygun adayları bulur. Firmamızın mevcut veritabanında Nisan 2020 itibariyle, bilişim sektöründe yer alan ve bire bir görüşmeler gerçekleştirdiğimiz 100.000 aday bulunmaktadır.

Adım 4: Telefon Mülakatı: İnsan Kaynakları Uzmanlarımız, adaylarla telefon mülakatları yaparak, pozisyonun niteliklerine uygun olan adaylarla Teknik Mülakat organize eder. Bu adım bir aday için yaklaşık 15 dk sürer.

Adım 5: Teknik Mülakat. İnsan Kaynakları Uzmanımız, adaylar ile Skype veya yüz yüze teknik görüşmeler yaparak, adayların pozisyona uygunluğunu tespit eder. Bu adım bir aday için yaklaşık 1 saat sürer.

Adım 6: Envanterler ve Testler. İnsan Kaynakları Uzmanımız, teknik mülakattan başarılı geçen adaylara aşağıdaki testleri iletir. Bu adım, 2-4 saat arası sürer.

 • Java, C#, C++, Python, Go, JavaScript, PHP, SAP ABAP, CSS, HTML
 • PL/SQL, Temel SQL, SQL
 • Linux/Unix
 • Yabancı Dil Testi (İngilizce Yazılı ve Konuşma Testi)
 • DISC Kişilik Envanteri Raporu, Kişilik Envanteri Raporu

Adım 7: Müşteri Mülakatı. İnsan Kaynakları Uzmanımız, tüm aşamaları başarıyla geçen adayların raporlarını müşteriye iletir, müşterinin uygun bulduğu adaylar için müşteri mülakatı organize eder.

Adım 8: Referans Kontrolü. İnsan Kaynakları Uzmanımız, adayların referansları ve önceki çalıştıkları firmalar ile görüşerek, adayların referans sorgulamalarını yapar.

Adım 9: İş Teklifi. İnsan Kaynakları Uzmanımız, müşterinin uygun bulduğu adaya İş Teklif Mektubunu iletilir.

Adım 10: İşe Yerleştirme. İnsan Kaynakları Uzmanımız, tüm aşamalardan geçmiş adaylardan işe başlamak için gerekli evrakları alarak, müşteri firmaya iletir.

Diğer Insan Kaynakları Firmalarından 17 Farkımız

1) Sadece bilişim sektöründeyiz: Sadece bilişim personeli için işe alım ve headhunting hizmetleri veriyoruz.

2) Ön ödeme almıyoruz: Personel işe yerleştirilmeden önce, sizlerden herhangi bir ön-ödeme almıyoruz.

3) Long-list / short-list ücreti almıyoruz: Sizlere yönlendirdiğimiz long-list veya short-list için herhangi bir ücret almıyoruz.

4) Testler için ücret almıyoruz: Adaylara uygulanan test ve envanterler için ücret almıyoruz.

5) Ödemeyi sonra yapabilirsiniz: Ödemeyi, personel işe başladıktan 2 hafta sonra yapabilirsiniz.

7) 3 ay garanti veriyoruz: İşe yerleştirdiğimiz personel 3 ay içinde işten ayrılırsa, yeni personelinizi ücretiz olarak buluyoruz.

8) 1 haftada aday yönlendiriyoruz: En geç 5 iş günü içerisinde, tüm mülakat ve testlerden başarı ile geçmiş adayları sizlere yönlendirmeye başlıyoruz.

9) Sınırsız sayıda aday yönlendiriyoruz: Size, belirli bir süre veya sayıda aday değil, pozisyon kapatılıncaya kadar aday yönlendirmeye devam ediyoruz.

10) Sadece özgeçmiş iletmiyoruz: Sizlere yönlendirdiğimiz her bir aday sadece özgeçmiş değil, şu rapoların tümünü iletiyoruz.

 • Özgeçmiş
 • Aday Mülakat Formu
 • Teknik Test Raporları (Java, C#, C++, Python, Go, JavaScript, PHP, SAP ABAP, CSS, HTML, PL/SQL, Temel SQL, SQL, Linux/Unix)
 • Yabancı Dil Yazılı Test Raporları (İngilizce Yazılı ve Konuşma Testi)
 • Kişilik Envanteri Raporu
 • DISC Kişilik Envanteri Raporu
 • Pozisyona Özel Diğer Test ve Envanterler

11) Online İş Görüşmesi Onay Sistemimiz ile, gerçekten iş değiştirme niyetinde olan adaylarımızı müşterilerimize yönlendiriyoruz. Böylece, süreçten çekilen aday sayısını en aza indirgiyoruz.

12) İş Görüşmesi Hatırlatma Sistemimiz ile, 1 gün öncesinden adaylarımızın iş görüşmelerini hatırlatıyoruz. Böylece, görüşmeye katılmayı unutan aday sayısını en az indirgiyoruz.

13) Süreç Bilgilendirme Sistemimiz ile, adaylara haftalık olarak süreç durum bilgisini iletiyoruz. Böylece, belirsizlik sebebiyle süreçten çekilen aday sayısını en aza indirgiyoruz.

14) Adaylarımızın %98’i mutlu: Şimdiye kadar görüştüğümüz on binlerce adayımızın tümüne Süreç Bilgilendirme Sistemimiz ile olumlu veya olumsuz cevap mektupları ilettik. Insan Kaynakları İşe Alım Sürecimize dahil olan tüm adaylarımıza Aday Değerlendirme Anketi yapıyoruz. Anketlerimize göre, olumsuz dönüş yaptığımız adaylarımızın %98’i oluşabilecek farklı pozisyonlar tekrar kendilerine dönüş yapmamızı istedi.

15) Müşterilerimizin %100’ü mutlu: Siz müşterilerimize periyodik olarak Müşteri Değerlendirme Anketi yapıyoruz. Anketlerimize göre, müşterilerimizin %100’ü tekrar bizimle çalışmayı istediğini ve bizi başka firmalara tavsiye edeceğini, belirtti.

16) Çok karlısınız: Insan Kaynakları İşe Alım hizmetini dışarıdan alarak, aradığınız personeli ortalama 4.4 kat daha düşük maliyetle bulursunuz.

17) Çok hızlısınız: Insan Kaynakları İşe Alım hizmetini dışarıdan alarak, aradığınız personeli ortalama 12.5 kat daha hızlı bulursunuz.

Diğer Hizmetlerimiz Nelerdir?

YKC Grup Bilişim, uzman kadrosu ile müşterilerine aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

İhtiyaç duyduğunuzda, biz hizmete hazırız…

Eğer siz de, iş verimliğinizi ve karlılığınızı arttırmak, maliyetlerinizi azaltmak, rakipleriniz arasında rekabet avantajı sağlamak, şirketinizin bilgi ve yetkinlik seviyesini arttırmak, kurumsal bir kimlik kazanarak şirketinizin güvenirliğini, saygınlığını ve değerini arttırmak istiyorsanız, bize ulaşın. İhtiyaç duyduğunuz her an, sizlere hizmet sunmaya hazırız.