NATO Tesis Güvenlik Belgesi Nedir?

NATO Tesis Güvenlik Belgesi nedir? Almak Ne kadar Sürer?

NATO Tesis Güvenlik Belgesi
NATO Tesis Güvenlik Belgesi

Tesis Güvenlik Belgesi, Milli ve NATO Tesis Güvenlik Belgesi olmak üzere 2 çeşittir:

  1. Milli Tesis Güvenlik Belgesi (Milli Tesis Güvenlik Belgesi hakkında bilgi almak için tıklayınız)
  2. NATO Tesis Güvenlik Belgesi

Eğer firmanızın veya personelinizin Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilen ihale veya projelerde görev almasını istiyorsanız, firmanızın Milli Tesis Güvenlik Belgesine sahip olması gerekir. Benzer şekilde, NATO tarafından ilan edilen ihale veya projelerde yer almak istiyorsanız, bu durumda da firmanızın NATO Tesis Güvenlik Belgesine sahip olması gerekmektedir. Her 2 belgeye de ayrı ayrı veya aynı anda başvuru yapılabilmektedir. Ancak; biz her 2 belgeye de aynı anda başvuru yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü;

  • Milli Tesis Güvenlik Belgesi ve NATO Tesis Güvenlik Belgesi başvurusu sırasında hazırlanacak başvuru evrakları ve fiziksel yapılacak hazırlıklar birbirinin aynısıdır.
  • Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelecek denetim ekibi her 2 belge için de gerekli kontrolleri tek denetimde ve aynı günde yapmaktadır. Ekstra bir denetim yapılmaz.
  • NATO Tesis Güvenlik Belgesini almak için devlete 1.500 TL belge parası dışından ekstra bir belge masrafı yoktur.
  • Biz, YKC Grup Bilişim olarak, NATO Tesis Güvenlik Belgesi için sizden ayrıca bir danışmanlık ücreti talep etmemekteyiz.
  • Eğer, Milli Tesis Güvenlik Belgesi aldıktan sonra, NATO Tesis Güvenlik Belgesi almak üzere başvuru yaparsanız, bu durumda ortalama 1 yıl süren tüm belgelendirme sürecine baştan başlamanız gerekecektir.

Bu sebeplerden ötürü; biz YKC Grup Bilişim olarak, her 2 belgeye de aynı anda başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Tesis Güvenlik Belgesi başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.